Polska pod Krzyżem – 14 września 2019 r.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

„Oto drzewo krzyża na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem”

Drodzy Bracia Biskupi i Kapłani ,umiłowane  Siostry i Bracia w Chrystusie

W tym pięknym świątecznym dniu – Podwyższenia Krzyża Świętego , staniemy jako jedna wielka wspólnota chrześcijańska, jako dzieci narodu Polskiego pod Chrystusowym Krzyżem. Będziemy przy Chrystusie by wspólnie oddać cześć naszemu Zbawicielowi,  ale również wobec świata zamanifestować nasze oddanie i przywiązanie do świętości najważniejszego z symboli naszej wiary.

W szczególny sposób pragniemy w tym dniu podziękować Bogu za naszych przodków, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwa a również tak często z narażeniem życia wynosili święty znak zbawienia – krzyż Jezusowy na najważniejsze miejsca i symbole naszej polskości. Oddajemy Mu cześć na Giewoncie w Tatrach, przypomina nam o naszym chrześcijańskim posłannictwie stojąc na rozstajach naszych polskich dróg .

Przeżywamy chwile trudne. Przeżywamy je nie tylko jako naród ale nade wszystko jako rodzaj ludzki, który coraz mocniej odwraca się od Boga, od dzieła odkupieńczego dokonanego w Jezusie Chrystusie. Zły duch wykorzystując słabości ludzkie , wykorzystując naszą grzeszność, wzmógł ataki na Chrystusowy Kościół . Szerzą się bluźnierstwa kierowane przeciw symbolom i świętością naszej wiary.  Rozlewa się fala apostazji w świecie, która coraz mocniej dotyka również granic naszej ukochanej Ojczyzny. Także grzechy duchowieństwa stają się przyczynkiem do coraz śmielszego ataku złego ducha  na Chrystusowy Kościół .  Jesteśmy świadkami, nie spotykanej na tak ogromną – globalną  skalę, propagacji kultury antychrześcijańskiej, ukazującej  nowy, niedający się zaakceptować model rodziny, rodziny bez Boga, bez zasad moralnych. Rodziny bez jej fundamentu jakim przez tysiąclecia pozostaje związek pomiędzy mężczyzną a kobietą .Wszystko to niesie ze sobą ogromne zagrożenie dla naszej duchowości, dla dalszego bytu naszych rodzin, narodów i świętego Kościoła .  Dlatego idąc śladami świętych Niewiast i Apostoła Jana, którzy nie ulękli  się i stanęli na Golgocie,  pod krzyżem Pana w Wielki Piątek, również i my z wielką pokorą stańmy w dzisiejsze święto Podwyższenia Krzyża Świętego przy Chrystusie. Stańmy pod Krzyżem jako wspólnota narodu polskiego, dając impuls odwagi i wierności innym narodom ,może tak bardzo zalęknionym i zagubionym we współczesnych trendach kultury antychrześcijańskiej.   Włączmy się aktywnie w to Boże dzieło odnowy naszej wiary , jakim będzie modlitwa pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa.  Jako ludzie prawdziwej wiary, znamy ogromną moc modlitwy. Prośmy więc  z pokorą Pana by przebaczył nam nasze ciężkie grzechy, które dały impuls do ataku ze strony złego ducha, wykorzystującego wrogie nam środowiska antychrześcijańskie.  Postawmy w kornej modlitwie skuteczną zaporę temu wszystkiemu co niszczy święty Kościół Chrystusowy, co niszczy obraz Boga w ludzkich sercach. Módlmy się więc  pod krzyżem o świętość pasterzy Kościoła, byśmy nie błądzili, byśmy nie lękali się z miłością prowadzić Was poprzez doliny ciemności ku światłu, jakim jest nasz Pan Jezus Chrystus – Bóg i nasz Odkupiciel. Módlmy się z pokorą by nasze rodziny na nowo stawały się kolebką wiary i tych wszystkich pięknych tradycji, które przejęliśmy od naszych ojców i praojców.  Niech nikt nigdy nie odważy się więcej podnosić ręki na znak naszego zbawienia. Niech święty krzyż króluje nad naszymi głowami, nad naszym polskim niebem i nad całym światem.  Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony! Z Ciebie moc płynie i męstwo, w Tobie jest nasze zwycięstwo!    W krzyżu zbawienie.  W dniu Święta Podwyższenia Krzyża Świętego A.D. 2019                                                                                                                                                                              Biskup Adam Rosiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *